TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

pokaz slajdów
facebook
Zwierzęta zwierzęta
 
U KROCZKA
Atrakcje Podkarpacia

Atrakcje Podkarpacia

SOLINA
Solina to wieś nad Jeziorem Solińskim, stolica bieszczadzkich jezior i jedna z najpopularniejszych miejscowości wczasowych regionu.
Najciekawszym obiektem Soliny jest zapora. Jest to największa budowla hydrotechniczna w Polsce,a elektrownia największą elektrownią szczytowo pompową pracującą na dopływie naturalnym. Zapora stanęła w poprzek Sanu i ma 664 metry długości i 80 metrów wysokości. Przy budowie zapory, która trwała blisko 9 lat, pracowało ponad 2000 ludzi zdjęcia.


http://www.twojebieszczady.net/solina.php


ŁAŃCUT
Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce.  Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Dodatkową atrakcji Łańcuta jest Powozownia, w której zgromadzono unikatowy w skali Europy zbiór ponad 70 zabytkowych pojazdów konnych z końca XVIII i początku XIX w. - paradnych i podróżnych karet, różnych typów powozów.http://www.zamek-lancut.pl


KRASICZYN
 Zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo - manierystycznej w Polsce, należy również do najpiękniejszych zamków w Europie.
 Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina.
 Do zabytkowego Przemyśla jest stąd tylko 10 km, a rozległa panorama Pogórza Przemyskiego zachęca do pieszych, rowerowych czy konnych wycieczek po okolicy. Także zwolennicy mniej forsownego wypoczynku będą usatysfakcjonowani panującym tutaj spokojem.

http://www.krasiczyn.com.pl


BOLESTRASZYCE
Arboretum Bolestraszyce należy do cennych zabytków przyrody i kultury Polski, spełniającym różnorodne zadania jako: obiekt przyrodniczy, kulturowy, dydaktyczny i naukowy. Pierwotnie utworzone na terenie historycznego założenia dworsko-ogrodowego, w którym w połowie XIX wieku mieszkał i tworzył malarz Piotr Michałowski.
W Arboretum w Bolestraszycach zgromadzono kilka tysięcy gatunków, odmian, form roślin w kolekcjach m.in. dendrologicznej, pomologicznej, roślin wodnych, bagiennych, rzadkich, zagrożonych, ginących i chronionych we florze polskiej, roślin z rodziny wrzosowatych oraz szklarniowych, użytkowych i biblijnych.http://pl.wikipedia.org/wiki/Arboretum_w_Bolestraszycach?


RZESZOWSKA TRASA PODZIEMNA
Podziemna Trasa Turystyczna "Rzeszowskie piwnice" to unikatowy kompleks podziemnych piwnic i korytarzy, tworzący jedną z największych atrakcji Rzeszowa . Sieć podziemnych korytarzy, budowana latami przez mieszkańców Rzeszowa, służyła im jako sklepy, magazyny, zakłady produkcyjne, wreszcie – w czasie wojen i kataklizmów – jako schronienie. Dziś te tajemnicze, a zarazem pięknie odrestaurowane i wzbogacone o ekspozycję historyczną, piwnice świadczą o zaradności, pomysłowości i przedsiębiorczości dawnych obywateli naszego miasta. Legenda rzeszowskiego Rynku czeka na odkrycie...

http://www.trasa-podziemna.erzeszow.pl/
 
 
O nas
Informacje
POGODA U NAS dzisiaj | jutro
chmurka 0 mm termometr 0° C
chmurka 0 mm termometr 0° C
 Adres:  ul. Krakowska 316,  35-213 Rzeszów     E-mail:  hotelukroczka@hotelukroczka.pl    Tel:  17 8601030    
 
Realizacja: BigCom
aktualizacja:  2012-12-13 11:47